Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Terapia dźwiękiem - KAMERTONY

Muzykoterapia dogłębna - komórkowa czyli terapia metodą kamertonową.

Kamertony Starachowice
Na początku było słowo... (Jan 1,1)... - czyli wibracja , dźwięk.

Terapia kamertonami to nowa metoda pracy z dźwiękiem - muzykoterapii dogłębnej - komórkowej, poparta badaniami naukowymi w Ameryce, przywracająca zdrowie psychiczne i fizyczne falami dźwiękowymi kamertonów, dobranymi odpowiednio do chorych narządów i schorzeń. Stosowana profilaktycznie utrzymuje w zdrowiu cały organizm, nadaje umysłowi wyciszenie oraz dociera w głąb duszy przynosząc ukojenie, spokój i poczucie wewnętrznej radości. W czasie zabiegu dostrajania przywrócona zostaje prawidłowa równowaga energetyczna. Osoba poddana takiej sesji pozbywa się negatywnych emocji. Ma zatem możliwość poznania i odczuwania własnej harmonii Ciała, Umysłu i Ducha, co stymuluje procesy samoleczenia i regeneracji. Ponieważ jak wiemy, wiele schorzeń pochodzi z braku równowagi energetycznej, często po zastosowaniu tzw. podstawowej techniki oczyszczająco-regulującej przywraca tę równowagę poprzez oczyszczenie głównych centrów energii, narządów, regulację ich pracy, wzmocnienie, odblokowanie, odtrucie organizmu.

Kamertony wykorzystywane w muzykoterapii dogłębnej opracowane zostały przez Gioseffo Zarlino w oparciu o pitagorejski pierwowzór skali. Częstotliwość brzmienia tych kamertonów jest specjalnie dobrana tak, aby w jak najlepszy sposób wpływać na wszystkie organizmy żywe. W terapii i szeregu technik stosowane są najczęściej kamertony skali diatonicznej.

Oddziaływując konkretnymi częstotliwościami na komórki nowotworowe, powodują ich rozpad (ponieważ chore komórki nie wytrzymują szybkich zmian drgań i nie potrafią się dostroić , przez co następuje ich rozpad). Proces ten został zbadany i udowodniony przez naukowca Fabiena Mamana na Uniwersytecie w Paryżu i USA. (zdjęcie poniżej)

Kamertony Starachowice

Oddziaływując dźwiękiem na poziomie duchowym jak i umysłowym uwalniamy się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, wyciszamy się, uspakajamy i przywracamy uczucie szczęścia, przechodząc na wyższy poziom wibracji- zmieniamy sposób myślenia. Muzykoterapia dogłębna, czyli komórkowa oddziaływuje na człowieka trójfazowo (Ciało- Umysł- Duch) i w przeciwieństwie do muzykoterapii tradycyjnej dociera do każdej z tych sfer, bezpośrednio działa na każdą komórkę. Instrumentami wykorzystywanymi w muzykoterapii dogłębnej -komórkowej są kamertony. Kiedy słuchamy dźwięku kamertonów, nasze ciało stopniowo samo dostosowuje się do dźwięków, dostraja się, ponieważ 80% naszego ciała to woda która podlega działaniu fali dźwiękowej. Nie jest to tylko sprawa słuchania czyli uszu- wibracje przenikają w ciało z całym ogromem komórek, bez potrzeby włączenia zmysłu słuchu. Stosowanie pobudzania, jak również wytwarzanie właściwego balansu energetycznego ciała fizycznego i subtelnego za pomocą kamertonów powoduje uzdrowienie i przynosi harmonię wewnętrzną. Specjalnie stworzone techniki pracy z kamertonami pozwalają dokładnie skupić się na rodzaju schorzenia z którym mamy do czynienia.

Kamertony Starachowice
Efekty terapii, to między innymi :

  • regeneracja układu nerwowego
  • poprawa pracy jelit
  • doświadczysz głębokiej relaksacji i rozluźnienia
  • usprawnienie pracy układu krwionośnego
  • regulacja pracy narządów wewnętrznych